E2287CS091
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
E2287CS091
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 66.90mm W x 29.06mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.9" (73.66mm)
Graphics Color : Black, White
Touchscreen : -
Mfr : Pervasive Displays
Dot Pixels : 296 x 128
Display Mode : -
Interface : SPI
Dot Pitch : 0.23mm W x 0.23mm H
Dot Size : -
Backlight : -
Base Product Number : E2287
Controller Type : -
Description : DISPLAY 2.87" AURORA MB
Contact Now
Graphic LCD Display Module Black, White TFT - Color SPI 2.9" (73.66mm) 296 x 128